Światowy Dzień Zdrowia

7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia, obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Wydarzenie to było doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy na temat zdrowia. Na korytarzu szkolnym można było zobaczyć wystawę przepięknych prac w wykonaniu naszych uczniów, m.in.: talerze zdrowego żywienia, piramidy zdrowia, gazetki na temat "Jak dbam o swoje zdrowie?".
    W dniu dzisiejszym młodzież miała możliwość zmierzenia ciśnienia, wagi i wzrostu przez pielęgniarkę szkolną oraz sprawdzenia swojego BMI. Uczniowie chętnie wzięli udział w quizie na temat zdrowia. Nagrodą za udzielenie poprawnej odpowiedzi było jabłko lub sok owocowy. Quiz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodszych i starszych dzieci.