Las jest pięknym naturalnym obiektem edukacji przyrodniczej i leśnej.

Uczniowie klas V odbyli fascynującą wyprawę do Nadleśnictwa Zwoleń – Miodne Leśniczówka. Celem wycieczki było kształtowanie właściwych postaw wobec lasu oraz budowanie zaufania dla działalności zawodowej leśników.  Młodzież zaopatrzona w lornetki odbyła wędrówkę ścieżką dydaktyczną „Nasze Drzewa”,  która umożliwiła im praktyczną naukę rozpoznawania pospolitych gatunków drzew nasiennych oraz wysłuchanie ciekawych opowieści o życiu lasu i pracy leśników.  Następnie odwiedzili Izbę Edukacji Leśnej Miodne z licznymi zbiorami przyrodniczymi (bogactwem roślin i zwierząt). Uczniowie dostali upominki od leśniczego – książkę „Runo leśne”.  Wycieczka zakończyła się ogromnym ogniskiem przygotowanym przez pracowników nadleśnictwa. Spotkanie to dostarczyło młodzieży mnóstwo  radości.